Odwiedź nas i polub nasz profil na Facebook:

Podsumowanie spotkania techniczno-okolicznościowego KM SITK RP przy GDDKiA Białystok, 11.04.2017 (Spotkanie Wielkanocne)

dsc01169 dsc01191

W dniu 11.04.2017r w siedzibie Oddziału Białystok GDDKiA przy ul. Zwycięstwa 2 odbyło się spotkanie techniczno-okolicznościowe KM SITK z udziałem przedstawicieli Zarządu Oddziału i Kół Zakładowych zrzeszonych w ramach Oddziału SITK RP Białystok. Otwierając spotkanie kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki powitał przybyłych gości w tym Prezesa honorowego Pana Zbigniewa Łopianeckiego, Członków Zarządu Oddziału, Prezesów Kół Zakładowych, przybyłych członków koła i sympatyków SITK. Frekwencja jak zwykle dopisała,- w spotkaniu wzięło udział łącznie 61 uczestników. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki poprosił Prezesa Honorowego i Prezesa Oddziału kol. Wojciecha Grzybowskiego o przekazanie bieżących informacji o obecnych działaniach i najbliższych planach Oddziału,- Turnieju FUTSAL-u o Puchar Prezesa Oddziału SITK w dn. 22.04.2017r i rocznym spotkaniu w Nowogrodzie w dn. 26-27.05.2017r. Następnie uroczyście, wspólnie wręczono legitymacje nowym 5-ciu członkom Koła. Obecnie KM SITK przy GDDKiA liczy 90 członków – to przy liczbie 37 sprzed dwóch lat wydaje się liczbą imponującą. Kolejnych 9-ciu nowych członków jest w trakcie procedury przyjmowania. W części dotyczącej informacji o istotnych wydarzeniach z działalności Oddziału kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki przedstawił skompensowaną prezentację z IX Seminarium Technicznego „Aktualne Zagadnienia budownictwa komunikacyjnego”, jakie odbyło 8-10 lutego 2017 roku w Hotelu LOFT 1898 w Suwałkach i o III Balu Drogowca i Transportowca, jaki odbył się 18.02.2017r w Restauracji „Trzy po Trzy”. Uczestnicy IX Seminarium Technicznego jak i III Balu wysoko ocenili organizację obu imprez.

Bieżące zagadnienia techniczne dotyczące:

„Przebiegu dróg ekspresowych w województwie podlaskim- ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu drogi Via Carpatia i Via Baltica” przedstawił w obrazowo przygotowanej prezentacji: Pan Tadeusz Topczewski. Zagadnienia przedstawione przez P. Dyr. T. Topczewskiego wywołały żywą dyskusję. Zebrani zgodnie przyznali, że obecny przebieg Via Carpatii należy skorygować wracając do pierwotnej koncepcji prostując wydłużające ją „wybrzuszenia” jak również skrócić przebieg dk 19 budując ją poprzez Czarną B-cką i Sokółkę.

Drugą prezentację techniczną na temat „Nawierzchnie z betonu cementowego - aspekty wykonawcze” - profesjonalnie przygotował i rzeczowo przedstawił kol. Tomasz Wróblewski z Wydziału Realizacji GDDKiA O/B-stok wprowadzając uczestników w zagadnienia związane z wykonawstwem nawierzchni betonowych.

Zamykając część merytoryczną, kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki przedstawił przyjęty na 2017r plan działań Koła SITK przy GDDKiA, którego ważną pozycją jest wyjazd techniczny w dn.13.05.2017r na budowę kolejnych odcinków S-8 budowanych w technologii betonowej.

Mając na uwadze zbliżające się Święta Wielkanocne, kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki złożył wszystkim zebranym i ich najbliższym serdeczne życzenia obdarowując każdego tradycyjnym Zajączkiem Wielkanocnym. Życzenia świąteczne zebranym i podziękowania za uczestnictwo w spotkaniu złożyli kol. Prezes Honorowy i Prezes Oddziału wyrażając uznanie za bardzo dobrą organizację spotkania i dużą frekwencję.

Miłym, świątecznym akcentem zakończono spotkanie.

>>> Galeria zdjęć <<<

Kontakt

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Oddział w Białymstoku

ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, pok. 202
15-950 Białystok
tel./fax: +48 (85) 744 30 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

biuro sitk grafik

Logowanie

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT