Spotkanie techniczno-okolicznościowe KM SITK RP przy GDDKiA O/B-stok, 12.XII.2018r. - relacja

DSC02633 

            W dniu 12.12.2018 r. w siedzibie Oddziału Białystok GDDKiA przy ul. Zwycięstwa 2 odbyło się spotkanie techniczno-okolicznościowe KM SITK RP przy GDDKiA O/B-stok podsumowujące działalność Koła w 2018 r. z udziałem przedstawicieli Zarządu Oddziału SITK Białystok w osobach Prezesa honorowego Pana Zbigniewa Łopianeckiego, Prezesa Oddziału kol. Marka Motylewicza oraz Z-cę Prezesa Oddziału kol. Wojciecha Grzybowskiego.

           Po powitaniu przybyłych przez Prezesa Koła kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego głos zabrał kol. Prezes Oddziału przekazując zwięzłą informację dotyczącą bieżących działań i najbliższych planów Zarządu Oddział SITK RP w Białymstoku.

Następnie kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki poprowadził dzisiejsze spotkanie, przedstawiając informację o działalności KM SITK RP przy GDDKiA w br.(min. wyniki wyborów XXXII Walnego Zebrania Delegatów Oddziału SITK RP Białystok i wyniki wyborów do Zarządu Koła KM SITK przy GDDKiA oraz informację obejmującą wszystkie spotkania techniczno-okolicznościowe, jakie były zorganizowane w bieżącym roku przez nasze Koło).  Omówiono wydarzenia z XXXII Walnego Zjazdu Delegatów SITK RP, które odbyło się w Radomiu w dniach 17-19 maja 2018 r., na którym odebraliśmy 2 Ernesty 2017 w kategoriach: statuetka w kategorii „Najaktywniejszy Oddział” i statuetka „Najaktywniejszy w dziedzinie drogownictwa” wręczony kol. Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu oraz nominację do nagrody Ernest 2017 dla KM SITK przy GDDKiA Oddział Białystok. Wysiłek włożony w pracę stowarzyszeniową wszystkich naszych członków został dostrzeżony i nagrodzony. Na szczególne uznanie członków SITK RP O/B-stok i gratulacje zasługuje kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki. W trakcie spotkania uroczyście, wspólnie uhonorowano członków, którzy na wniosek kol. Prezesa otrzymali srebrne odznaki oraz wręczono legitymacje nowym członkom Koła. Należy nadmienić, że nasze koło liczy już 160 członków (wzrost w stosunku do roku ubiegłego o 32 członków). Nasze koło jest największym liczebnie kołem w kraju, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jako ciekawostkę można odnotować, iż w bieżącym roku do naszego koła przystąpił min. kol. Czesław Jakubowicz, były N-k Zarządu Dróg Miejskich UM Białystok obecnie na emeryturze. Duszą związany z Józefem Piłsudskim, jest sztandarową postacią wszystkich uroczystości patriotycznych w Białymstoku, wcielając się w rolę marszałka Józefa Piłsudskiego. Na obecnym spotkaniu w sposób bardzo przystępny i zarazem bardzo ciekawy przedstawił prezentację pt.: „Naczelnik Państwa Józef Piłsudski a polskie drogi”.

          Ciekawą prezentację techniczną na temat aktualnego stanu zaawansowania budowy dróg krajowych na terenie Oddziału w Białymstoku, - przedstawił kol. z Wydziału Realizacji Tomasz Wróblewski. Na spotkaniu omówiono przygotowania do już XI Seminarium Technicznego „Aktualne Zagadnienia budownictwa komunikacyjnego”, które odbędzie się w dn. 20-22.02.2019 r. w Augustowie. Kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki omówił również przygotowania do V Balu Karnawałowego Drogowca i Transportowca, który odbędzie się 9 lutego 2019 r. w Restauracji „3 Trio” przy ul. Składowej w Białymstoku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się przedstawiona relacja z przebiegu uroczystej Gali obchodów 70-Lecia działalności Oddziału SITK RP w Białymstoku, która odbyła się 12 października 2018 r. w Pałacu Branickich. Zorganizowaną ją w taki sposób i w tak dostojnym miejscu, by godnie uczcić 70-tą rocznicę działalności naszego Oddziału. Wszyscy zgodnie uznali, iż obchody 70-Lecia były bardzo podniosłe. W jej trakcie i po zakończeniu na ręce organizatorów popłynęły liczne gratulacje, uznanie i podziękowania. Duży wkład w organizację Uroczystej Gali mieli członkowie naszego Koła.

Obecnych na dzisiejszym spotkaniu seniorów, Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki zaprosił na organizowane w dniu 18.12.2018 r. o godzinie 17.00 w Domu Technika, przy ul. M.C. Skłodowskiej 2 w Białymstoku tradycyjne spotkanie opłatkowe.

            Na koniec spotkania, z okazji zbliżających się Święta Bożego Narodzenia, życzenia zebranym i ich najbliższym złożyli Pan Prezes Honorowy i Prezes Oddziału, pozytywnie oceniając organizację spotkania. Prezes kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki oprócz serdecznych życzeń, obdarował każdego z zebranych Mikołajem z tradycyjnym opłatkiem dziękując za liczne uczestnictwo. Tym miłym, świątecznym akcentem, przy dźwięku kolęd, zakończono spotkanie. 

 

Organizatorzy

 

> > >   G A L E R I A   Z D J Ę Ć   < < <

Kontakt

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Oddział w Białymstoku

ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, pok. 202
15-950 Białystok
tel. kom. +48 515 264 044<br/ >tel./fax: +48 (85) 744 30 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

biuro sitk grafik

Logowanie

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT